Manitoba Women's Junior Team Appearances

2017 Camryn Roadley, Southwood
Bobbi Uhl, Shilo
Kate Gregoire, Quarry Oaks

2016 Bobbi Uhl, Shilo
Marissa Naylor, Pine Ridge
Rebecca Kuik, Niakwa

2015 Veronica Vetesnik, Southwood
Camryn Roadley, Glendale
Brynn Todd, St. Charles

2014

Alexandra Demko, Whitewater
McKyla Poponick, Selkirk
Katherine McGlenen, St. Charles

2013

Veronica Vetesnik, Golf Manitoba P P C
Jaclyn Albrechtsen, St. Charles
Alexandra Demko, Whitewater

2012

Jenna Roadley, Glendale
Nicole McGlenen, St. Charles
Dana Todd, St. Charles

2011


Winnie Hyun, Southwood
Breanne Fredette, Southwood
Jacyln Albrectsen, St. Charles

2010



Jenna Roadley, Glendale
Dana Todd, St. Charles
Bri - Ann Tokariwski, Elmhurst
Nicole McGlenen, St. Charles

2009



Lindsay Stewart, Selkirk
Jessie Choi, Southwood
Bri - Ann Tokariwski, Elmhurst
Jenna Roadley, Glendale

2008



Bri - Ann Tokariwski, Elmhurst
Lindsay Stewart, Selkirk
Jesse Choi, Southwood
Jenna Roadley, Glendale

2007



Chelsea Hummelt, Selkirk
Lindsay Stewart, Selkirk
Bri - An Tokariwski, Selkirk
Bethany Goran, Dauphin

2006



Kaitlin Troop, Clear Lake
Brittney Piche, Shilo
Anne Thorimbert, Elmhurst
Lauren Rousseau, Breezy Bend

2005



Kaitlin Troop, Brandon
Sarah Stebeleski, Lorette
Ashlen Christie, St. Charles
Brittney Piche, Shilo

2004



Kaitlin Troop, Clear Lake
Ashlen Christie, Niakwa
Sarah Stebeleski, Lorette
Brittney Piche, Brandon

2003



Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Wheat City
Kyra Jordan, Portage
Sarah Stebeleski, Rossmere

2002



Kathleen Zeweniuk, Niakwa
Stacey Bieber, St. Charles
Kaitlin Troop, Brandon
Erica Bryk, Little Falls

2001



Tanis Hastman, Rossmere
Lindsey Jordan, Portage
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kyra Jordan, Portage

2000



Kathleen Zeweniuk, St. Boniface
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Brianna Souter, Virden

1999



Jill Hardy, Niakwa
Erica Bryk, Little Falls
Christin Thomson, Kitchen Creek
Kathleen Zeweniuk, St. Boniface

1998



Kathleen Zeweniuk
Christin Thomson
Heather McMunn
Brianna Souter

1997


Heather McMunn
Reagan Wilkie
Kim Houde

1996



Kim Houde
Heather McMunn
Chrysten Homenuik
Lindsey Wells

1995



Kim Stroh
Reagan Wilkie
Lindsey Wells
Dorelle Matthews

1994



Brionie Brown
Dorelle Matthews
Stacey Bryner
Angela Daykin

1993





Brionie Brown*
Angela Daykin
Dorelle Matthews
Charmaine Puhach
National Runner Up
Low Net Champions

*National Junior Champion

1992



Tanya Burnside
Dorelle Matthews
Brionie Brown
Angela Daykin

1991




Christine Power
Raina Best
Angela Daykin
Brionie Brown
National Champions

1990



Raina Best
Brione Brown
Alissa Lauder
Christine Power

1989



Alissa Lauder
Christine Power
Sherri Poleschuk
Raina Best

1988



Cynthia Houge
Christine Power
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder

1987



Aileen Robertson
Sherri Poleschuk
Alissa Lauder
Low Net Champions

1986 Aileen Robertson
Alissa Lauder
Rhonda Fleury

1985 Barbara Maslanko
Janet Cochrane
Aileen Robertson

1984 Janet Cochrane
Barbara Maslanko
Aileen Robertson

1983 Janet Cochrane
Susan Mauthe (McKenzie)
Barbara Maslanko

1982


Gail Anderson (Graham)
Susan Mauthe (McKenzie)
Carrie Triffo

1981



Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)
Cheryll Netterfield
Low Gross Runner Up

1980


Carrie Triffo
Shawna Gechel (Butters)
Gail Anderson (Graham)

1979


Carrie Triffo
Kim Menzies
Shawna Gechel (Butters)

1978


Marjorie Weday (Jordan)
Karen Gagnon
Roz Brumwell

1977


Dianne Frederickson
Kim Menzies
Karen Gagnon

1976


Jo Anne Ariza
Karen Gagnon
Diane Frederickson (Eyford)

1975


Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)
Lynne Akert

1974


Debbie Suzuki
Diane Frederickson (Eyford)
Cindy Jensen (Leitke)

1973


Jane Lord (MacGregor)
Donna Price
Jill Badger

1972


Jane Lord (MacGregor)
Jill Badger
Donna Price

1971


Cathy Nixon
Terry Ariza
Donna Price

1970


Lynda Smith (Palahniuk)
Cathy Nixon
Eve Lainen

1969

Lynda Smith (Palahniuk)
Donna Price

1968


Lynda Devine
Tannys Aspevig
National Champions

1967

Tannys Aspevig
Bonnie Brekke

1966

Bonnie Brekke
Tannys Aspevig
National Runner Up

1965

Bonnie Brekke
Tannys Aspevig

1964


Susan Thomson (Bye)
Nancy Mitchell
National Runner Up

1963

Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)

1962


Marion Lawrence (Essele)
Susan Thomson (Bye)
National Champions

1961


Pat Kiggins (Piper)
Marion Lawrence (Essele)
National Runner Up

1960

Marion Lawrence (Essele)
Lynn MacDonald

1959

Heather Lawrence (Telfour)
Lynn MacDonald

1958

Lynn MacDonald
Margaret Kiggins (Homeniuk)

1957


Jo Ann Percy (Lindsay)
Heather Lawrence (Telfour)
National Runner Up

1956


Donna Patton (Collett)
Jo Ann Percy (Lindsay)
National  Runner Up

1955

Jo Ann Percy (Lindsay)
Donna Patton (Collett)
National Champions

 

Back






Click to view complete leaderboard

Follow us on: